Sıcaklık ölçümleri, araçlarda yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş konforu sağlamak için bileşenlerin geliştirilmesinde kilit rol oynamaktadır. Tüm araç tiplerinde sıcaklık ölçümleri gerçekleştirebilmeniz için etkin bir yapıya sahip olan Sıcaklık Ölçüm Modülleri önerebiliriz.

Sıcaklıkların hassas bir şekilde ölçülmesi, bileşenlerin korunması ve konforun arttırılması

Soğuk ve sıcak iklim testlerinde hassas sıcaklık kazanımı
Özellikle soğuk ve sıcak iklim testlerinde, güç aktarma organlarında ve egzoz sisteminde sıcaklık ölçümleri önemli bir rol oynamaktadır. Aracın optimum performansı için, aşırı çevresel koşullar altında bile, tek tek bileşenlerin sıcaklık eşiği değerleri aşılmamalıdır. Sıcaklık ölçüm modülleri sayesinde, güç aktarım organları ve egzoz sisteminde ki sıcaklık değişimlerinin aşırı test koşulları altında hassas  bir şekilde elde edinilmesi mümkündür.

Gelişmiş Sürüş Konforu
Yolcu kabininde ki sıcaklık dağılımı, sürücü ve yolcuların konforu için belirleyici bir faktördür. HVAC bileşenlerini verimli bir şekilde tasarlamak ve minumum enerji tüketimiyle eşit ısı dağılımını belirlemek için yolcu bölmesindeki araç içi havalandırma sisteminin sıcaklık ölçümlerinin gerçekleştirilmesi gereklidir.

Akıllı Termal Yönetim
Sıcaklık değeri, elektrikli ve hibrid araçlarda akümülatörlerin verimliliğini etkiler. Klimaların elektrik maliyetini düşürmek için araçlarda üretilen sıcak ve soğuk havayı toplamak ve gerekli yerlere aktarmak mantıklı bir çözümdür. Örneğin, kışın motorun egzoz sıcaklığı ve güç ünitelerinde meydana gelen sıcaklık, aracın aküsünün sıcaklığını dengeleyebilir. Bu yöntem, enerji tüketimini azaltarak aracın menzilini ve verimliliğini arttırır. Böyle bir yöntemi geliştirebilmek için araç içerisinde bir çok noktadan sıcaklık ölçümleri gerçekleştirmek gereklidir. Bu ölçümler akıllı bir sıcaklık yönetiminin temelini oluşturur.

Çok Yönlü ölçüm işlemleri için kompakt ve sağlan sıcaklık ölçüm modülleri
Sıcaklık ölçüm modülleri, tüm araçlarla uyumlu bir şekide etkin sıcaklık ölçümleri gerçekleştirmenizi sağlar. Sağlam ve kompakt yapısı sayesinde, doğrudan motor bölmesinde ki veya aracın gövdesindeki sensörlere yakın olarak monte edilebilirler. Yolcu kabininde uzun süreli testlerde modüller koltuk altlarına gizlenebilir veya torpido gözüne monte edilebilir. Böylece test esnasında sürücü ve yolcu konforu korunmuş olur.

İLGİLİ EKİPMANLAR