Havacılık endüstrisi, kendi ürünlerine ve dolayısıyla da test sistemlerinin üreticilerini de içeren alt parça tedarikçilerine özel talepler getirmektedir. Gantner Instruments, havacılık seköründeki firmalara uzun yıllar boyunca ölçüm sistemleri teslim etmiştir. Gantner Instruments veri toplama ve ölçüm sistemleri ile gerçekleştirilebilen uygulamaların kapsamı, helikopter ve uçakların turboprop ekipmanlarının test edilmesinden, büyük uçakların jet türbinlerinin kullanım esnasında test edilmesine ve eş zamanlı olarak çoğunluğu sıcaklık ölçümü olan 1000 adet kanaldan veri toplamaya kadar değişebilmektedir.

Tek tek bileşenlerin ve komple montajların dayanımını test etmek için, esas olarak gerinim ve kuvvet ölçümü için veri toplama sistemleri ve hidrolik aktüatörleri kontrol etmek ve izlemek için bileşenler sağlamaktayız. Türbin bileşenlerinin yorulma testini ve iniş takımlarının ve hidrolik parçaların test edilmesini içeren diğer uygulamalar da yapılabilmektedir.

Ürün kalitesine odaklanmanın yanı sıra, havacılık endüstrisindeki müşterilerimiz, bir işletmedeki yöntem ve süreçlerin kalitesine özel bir önem vermektedir. Bu, geliştirme, malzeme tedariki, imalat ve kalibrasyondan teslim sürecine kadar her şeyi kapsar. Gantner Instruments, bu kalite güvence kontrollerini ve tüm Fabrika Kabul Testleri’ni herhangi bir itiraz görmeden geçmeyi taahhüt etmektedir.

Örnek Uygulamalar

Turboprop Makineler için Test Standı

Türbinler için Açık Hava Test Standı

Helikopter Bileşenleri için Yorulma Testi