Boji (Bogie)Test Sistemi

Inova, boji üzerinde 32 adede kadar kanalla anahtar teslimi boji test çözümleri sunuyor.

Lineer yüklerin uygulanmasının ötesinde, Inova ayrıca dönen tekerlek boji testi için de üniteler sunar. Inova, test tablası bloğunu, boji çerçevesi için portal çerçeveleri ve mekanik adaptörlerini, boru hattı sistemi ile hidrolik güç kaynağı istasyonunu, silindirleri ve kontrolörleri sunar ve üretir.

Güçlü Inova yazılımı TestControl ve ITRM Pro, test süresini %75 oranında azaltabilir.

Modal kontrol yaklaşımı, yükleri daha kolay ve gerçekçi bir şekilde yeniden üretmeye izin verir.

Tekerlek Setleri Döner Bükme Test Sistemi

Soldaki resim, demiryolu tekerlek setlerinin döner bükme yorulma ömrü testi için tasarlanmış test sistemini göstermektedir.

Test numunesi, aksı olan tekerlektir. Test sistemi, tekerlek aksının üstünde balanssız bir uyarıcı tarafından üretilen dönen bir bükme vektörü uygular. Uyarıcı, tekerlek setinin bükülme rezonans frekansına yakın çalışır, bu nedenle düşük uyarıcı kuvvetler, numunede büyük bir eğilme momenti oluşturur.

Numunenin yüklenmesi, uyarıcının üstündeki ivmeölçerler, numunenin bükülmesini ölçen pozisyon ölçerler ve numunedeki gerinim ve gerilimin doğrudan ölçümü için on adet gerinim ölçer ile kontrol edilebilir.

Test frekansı 20 Hz civarındadır. Sistemin doğal frekansını değiştiren uyarıcıya ek kütleler eklenerek bu frekans değiştirilebilir.

Sistem, gerinim ölçer uygulamalarının kalibrasyonu için yüksek hassasiyetli bir yük hücresi ve manuel bir hidrolik silindir ile donatılmıştır.

Ray Elemanları için Test Sistemi

Soldaki resim, sütunlar arası geniş portatif çerçeveden oluşan ve 200 kN kuvvetli, 200 mm stroklu AH Serisi aktüatörlü ray elemanları için geliştirilmiş test sistemini göstermektedir. 

İlave 100 kN aktüatör, numunenin çift eksenli yüklenmesini sağlamak için bir brakete monte edilir. 

Tipik numuneler, ray kelepçeleri ve vidaları, ray titreşim izolasyon elemanları ve ray değişim elemanlarıdır. 

Sistem, AH Serisi aktüatörler, JB Serisi küresel mafsallar, HU Serisi hidrolik güç ünitesi, PB Serisi start-stop-valfler ve EU3000RTC Dijital Ölçme ve Kontrol Sistemi gibi standart Inova bileşenlerinden oluşmaktadır.

Tren Kapısı Test Sistemi

İki yüksek hızlı trenin birbirini geçtiği veya trenin tünellerden geçtiği durumlarda tren kapılarında oluşan aerodinamik kuvvetleri simüle etmek için yanda görülen Tren Kapısı Test Sistemi kullanılmaktadır. 

Kapılardaki kuvvetler vakum plakaları ile uygulanır. Bu, kapıları açmak ve kapatmak için yükleme ünitelerinin kapılardan ayrılmasına izin verir.

Test yazılımı, TestControl ve ITRMPro Yazılımı kullanılarak gerçekte ölçülen hava basıncı eğrilerinin tekrarlanmasını sağlar.

Eğilebilir Demiryolu Sönümleyici Test Sistemi

Demiryolu sönümleyicileri, genelde yatay veya eğimli bir konumda monte edilir. Bu sönümleyicilerin iç tasarımı da servis pozisyonunda test yapılmasını gerektirir.

Bu uygulama için Inova’nın, 0° ile 90° derece arasındaki herhangi bir pozisyona ayarlanabilir bir yük çerçevesi olan bir sönümleyici test sistemi bulunmaktadır.

  • Nominal yük: 63 kN
  • Eğilme açısı: 0° ile 90°
  • Test hızı: 3 m/s’ye kadar

Diğer Test Sistemleri

Teker Bükme Yorulma Test Sistemleri

İkincil Süspansiyon Test Sistemi